Чемпіони по пенальті.

| четверг, 10 февраля 2011 г.

Учора. Нікосія. Швеція - Україна - 1:1. Пенальті - 4:5. Златан Ібрагімович (праворуч) проти Тараса Михалика.
Вчора збірна України завдяки майстерності Олександра Шовковського виграла по пенальті в Нікосії вирішальний матч Cyprus Cup і вдруге поспіль стала переможцем традиційного міжнародного турніру на Кіпрі.
Якщо Юрій Калитвинцев після півфіналу з Румунією очікувано оновив склад відразу по дев'яти ключових позиціях, зберігши за Степаненко місце опорника і перемістивши Девіча з правої бровки в атаку, то Ерік Хамре не залишив каменя на камені від поєднання, що грало напередодні з кіпріотами. На фінал шведів вивів з капітанською пов'язкою Ібрагімович, якого у вівторок не було навіть у запасі. Свій зірковий статус форвард "Мілана" зумів підтвердити вже в дебюті, організувавши гол у ворота Шовковського: після довгого пасу з глибини поля він плечем скинув м'яч на Ельмандера - і той з літа в один дотик переправив його в сітку.

"Якщо б друга гра була не на наступний день, а хоча б через добу, ви б побачили зовсім інший склад", - зізнався після матчу і.о. наставника української збірної. У сформованих обставинах Калитвинцев вирішив виставити потенційно найсильніший склад саме в першому матчі турніру, довіривши фінал експериментальному, за допомогою замін укріпленого залізничником Алієвим, екс-зенітовцем Тимощуком, а також найбільш затребуваним гравцем чемпіонату України Коноплянкою. Місце у воротах дісталося герою півфінальної серії пенальті Шовковському. Не змінила 36-річному голкіперу впевненість і в цьому поєдинку: в пасив йому не занесеш навіть пропущений гол. Скоріше в ньому можна було дорікнути центрального захисника Кучера, який не зумів перешкодити Ельмандеру завдати точного удару.

Досить скоро рівновагу було відновлено. Сафарі необережно відкинув м'яч назад Ісакссону, і той, щоб не дозволити Девічу пробити по воротах, виставив уперед руку. Цей рух мимоволі обернулося ударом в щелепу - нехай і не нищівним, але цілком тягне на жовту картку і пенальті. Зрозуміло, що право помститися кривдникові український серб не довірив нікому: сам встановив м'яч на "точці", оглянув його з усіх боків - і потужним пострілом розвів м'яч і голкіпера по різних кутах.

Рівність сил у другій половині гри збереглася майже до самого кінця - лише під завісу шведи натиснули і в додані арбітром три хвилини змусили вболівальників української збірної добряче похвилюватися. Справа знову, як і в півфіналі, дійшло до серії пенальті, яка тримала в напрузі до останнього удару. Перший же Калитвинцев довірив Кравцю, який як-то занадто невпевнено підійшов до м'яча - і програв дуель Ісакссону. Гранквіст, пригальмувавши перед самим ударом, Шовковського чітко переграв. Тимощук, показавши себе людиною без нервів, потужно вколотив м'яч у сітку. Чельстрем, перемудрив, послав м'яч над поперечиною та зрівняв шанси. Напрямок удару Алієва голкіпер розгадав, але постріл був дуже сильний, щоб його парирувати. Нічого не зміг вдіяти з ударом Ларссона і Шовковський, який жбурнув в потрібний кут - у ворота м'яч влетів рикошетом від стійки. Морозюк шведському голкіперу шансів не залишив - як, втім, і Ерікссон українському.

Коли Ротань відправився на п'ятий удар, стадіон схвильовано затих. І відгукнувся гучними вигуками радості з одного боку і розчарування з іншого після того, як м'яч опинився в сітці. Серія пенальті могла завершитися ударом Лустіга, сиди в цей момент Шовковський на місці. Але він навмання пірнув у кут, а мета була вражена прямо по центру. Нарешті, прийшов час виконувати пенальті до першого промаху. Коноплянка свій шанс використав, а ось Шовковський не дозволив відзначитися Байраму.

Матч за 3-е місце. Румунія - Кіпр - 1:1 (Торж, 55 - Костянтину, 84). Пенальті - 5:4.

0 коммент.:

Отправить комментарий