![]() |
Вівторок. Паралімні. Румунія - Україна - 2:2. Пенальті - 2:4. Олександр ШОВКОВСЬКИЙ відображає 11-метровий. Фото офіційного сайту ФФУ. |
Юрій Калитвинцев, який очолює поки збірну Україну з приставкою "в. о." і намагається не звертати уваги на розмови про своїх вірогідних наступників, в які сватають то Марчелло Ліппі, то Олега Блохіна, напередодні турніру чітко дав зрозуміти, що експерименти в його команді закінчилися - прийшов час формувати обойму, якій належить виступати на Euro-2012. "Звичайно, це не означає, що ми вже зараз обмежимо коло кандидатів двома чи навіть трьома десятками футболістів, - сказав наставник. - На небосхилі за рік з невеликим може блиснути нова зірочка, а хтось із тих, на кого я сьогодні розраховую, не виключено, зменшить оберти. Але викликати в збірну таку кількість нових гравців, як у минулому році, ми точно не будемо ".
Логічно було припустити, що в першому ж матчі після цієї заяви Калитвинцев представить склад, близький до оптимального - за винятком хіба що капітана збірної Андрія Шевченка, в якого після суботнього контрольного матчу "Динамо" на зборі в Марбельї виник рецидив старої травми коліна. Досвідчений нападник хотів приїхати до збірної, щоб підтримати партнерів хоча б морально, але лікарі від довгого перельоту утримали - загрожує.
Настільки ж логічною, втім, здавалася необхідність в рамках складається з двох матчів турніру рівномірно розподілити два десятки гравців. У півфіналі з Румунією склад виявився гідним. У воротах Пятов, позиція якого до повернення після серйозної травми з лазарету Шовковського здавалася непорушною, в центрі оборони - повернувся влітку з "Барселони" в "Шахтар" Чигринський і його нинішній одноклубник із забійної лівої Ракицький, на флангах - Федорів з "Амкара" і універсал Гусєв. У середині поля - що став стабільно грати в "Баварії" Тимощук і молодий гірник Степаненко, спочатку заявив, що не бачить особливої необхідності приїжджати в збірну заради 10-15 хвилин, а потім, як це часто буває в подібних випадках, послався на невірно процитувавши його журналістів. Зліва в півзахисті з перших хвилин гри з'явився чи не найпопулярніший гравець української прем'єр-ліги Коноплянка з "Дніпра", праворуч - так і не знайшов собі новий клуб і, схоже, що залишається в "Металісті" Девіч. Вперед же був висунутий зіграний тандем Мілевського і Алієва, при цьому залізничник брав на себе виконання майже всіх "стандартів" - за винятком штрафного, після якого Ракицький послав м'яч у дальній нижній кут.
Мілевський, артистичним падінням якого кіпрський арбітр Стеліос Тріфонос перестав вірити, здається, вже після другої чи третьої спроби, всі свої мінуси компенсував плюсом - голом, забитим після багатоходівки і виходу тет-а-тет з Пантілімон. Румуни відповіли двома виконаними немов під копірку голами: подачі кутових завершувалися ударами Алекси практично в упор. На перерву, тим не менше, українці могли піти, ведучи в рахунку, але голкіпер румунів якимось дивом зумів відбити потужний удар Тимощука з 20 метрів.
Другий тайм рівності в рахунку не зрадив - і поєдинок повільно, але вірно перетік до серії 11-метрових. На неї Калитвинцев на третій компенсованій хвилині другого тайму замість П'ятова випустив Шовковського. 36-річний голкіпер відбив два пенальті підряд і був близький до повторення особистого рекорду (в 1 / 8 фіналу на ЧС-2006 з Швейцарією йому не забили в післяматчевій серії тричі), але Ганя і Рац його все-таки переграли. Неточний удар Гусєва загострив інтригу, але Ротань, розвівши воротаря і м'яч по різних кутах, вивів у фінал Україні.
У другому півфіналі збірна Швеції обіграла Кіпр з рахунком 2:0 (Хіссена, 26. Берг, 45). У середу у вирішальному матчі українці зіграють зі шведами, а кіпріоти посперечаються за третє місце з румунами.
0 коммент.:
Отправить комментарий